opendeurdag

5 mei 2019: kom kijken hoe de Gemeentelijke Academie voor
Beeldende Kunsten werkt. Open ateliers Kasteel
Meylandt: schilderkunst, tekenkunst, fotokunst,
grafiekkunst, projectatelier en onze theorieopleiding
‘kijken naar kunst’ (BAC). Open ateliers Het Heem: beeldhouwkunst, projectatelier en jeugdateliers.

expo LOS

Studenten beeldhouwen en ruimtelijke kunst zijn aan de slag gegaan met
het thema ‘LOS’. Laat je verrassen en inspireren door de werken
die elk hun eigen verhaal vertellen in drie dimensies.
De expo wordt geopend op vrijdag 5 april 2019 om 20u in Kasteel Meylandt,
Meylandtlaan 20 te 3550 Heusden-Zolder.

De expo is nog te bezichtigen t.e.m. 27 april.
Weekdagen: 8u30-12u00, 13u30-17u00
Gesloten: 8 april t.e.m. 21 april, zondagen en feestdagen

expo Leopoldsburg

23 maart 2019:

Twee jaar geleden startte de academie met een afdeling voor kinderen (6-12 jaar)
in CC Leopoldsburg. Dit schooljaar werd ook de opleiding voor de jongeren
(12-18 jaar) van Leopoldsburg opgericht.
Op heel korte tijd een volwaardige vestiging waarbij we veel kinderen en jeugd
wekelijks in onze klassen mogen verwelkomen. Het ging snel voor Leopoldsburg,
èn er zit ook heel wat talent. Het is tijd, kinderen en jongeren van onze vestiging
in Leopoldsburg stellen voor het eerst tentoon.
Wees welkom! We openen met een leuke receptie op kindermaat!
Te bezichtigen tot 23 maart
Op maandag, dinsdag en donderdag van 13u00 tot 19u00.
Op woensdag en vrijdag van 13u00 tot 17u00.
Open op zaterdagen van 13u00 tot 17u00.
Expo Volwassenen Houthalen-Oost

expo Houthalen-Oost

26 april 2019: opening tentoonstelling 4de graad (volwassenen) van Houthalen-Oost
in NAC Houthalen-Helchteren

expo Tessenderlo

31 maart 2019: opening tentoonstelling volwassenen in Cultuurhuis Tessenderlo | het Loo in Tessenderlo om 14u00 (expo loopt tot zondag 21 april ’19)

Dag van de Academies, lezing Frederic Geurts

Frederic Geurts, kunstenaar in hart en nieren, komt zijn passie delen bij ons in het atelier. Nationaal en internationaal verwierf Geurts naam en faam met zijn in situ installaties. Enige jaren geleden schreef hij zijn eigen boek.

23 maart 2019
In het atelier op onze locatie ‘Het Heem’, Schomstraat 8 in Heusden-Zolder

expo MeylandtArt

Opening tentoonstelling studenten HG-SG MeylandtArt in CC Muze Heusden-Zolder, 31 januari 2019: 20u00

(expo loopt tot zondag 24 februari 2019)

Naar jaarlijkse traditie wordt het CC Muze weer de thuislocatie voor een schitterende tentoonstelling van werken van een 250 tal volwassen cursisten van de academie. Studenten van het 3e tot 7e jaar uit de disciplines beeldhouwkunst, fotokunst, grafiekkunst, tekenkunst en schilderkunst stellen hun werk tentoon vanaf donderdag 31 januari.

Hazenpad voor Domein Bovy

Kinderen ontwerpen nieuw Hazenpad voor Domein Bovy
In het kader van de grote opkuis en hersteloperatie Domein Bovy tovert de Gemeentelijke Academie voor beeldende kunsten uit Heusden-Zolder het oude kabouterpad om tot een mysterieus Hazenpad. De verbeelding van de kinderen en jongeren ligt aan de basis. Zij leveren de ontwerpen.
Jarenlang genoten vele bezoekers, zowel jong als oud, van het kabouterpad op Domein Bovy. Bij een mooie wandeling doorheen het bos kon je kabouters ontdekken die zich verscholen tussen of zelfs in de bomen. Maar ook kabouters blijken de tand des tijds moeilijk te doorstaan. Doorheen de jaren zijn vele kabouters beschadigd geraakt of zelfs verdwenen.

de margriet, symbool van liefde en vrede

Op 2 september 1918 schrijft Jean D’Hulst een brief aan zijn geliefde Madeleine en voegt een margriet toe aan de brief. Jean is een jonge soldaat aan het IJzerfront tijdens de Groote Oorlog. Hij schrijft: “Ge vraagt mij of ik geen bloempje kan vinden voor u. ‘k geloof wel van ja, ik heb er gister zien staan maar ’t is nogal gevaarlijk om ze zo te gaan halen, want ik zit niet ver van de Duitschen en zij slapen niet.”

De margriet is voor Limburg ondertussen uitgeroepen tot het herdenkingssymbool van WOI.

modeshow Kweeniewakzie

Heusden-Zolder – Dit weekend stelden de leerlingen van de kunstacademie tijdens een modeshow hun artistieke kledingstukken voor.

“We kunnen niet genoeg superlatieven vinden om dit gebeuren te omschrijven: sprookjesachtig, mysterieus, en bijzonder leuk om naar te kijken en mee te beleven. Alles verliep vlekkeloos op de maat van de muziek en dit mag zeker nog eens herhaald worden”, HBVL 5 mei 2018