expo Leopoldsburg

Deze vreemde snuiter en zoveel meer kan je bewonderen op onze raamexpo van de Academie voor beeldende kunsten Leopoldsburg (6-18 jaar). Onze leerlingen kijken er alvast naar uit hun werk te tonen!
Wanneer: 12-28 maart (doorlopend te bezichtigen aan de ramen)
Waar CC Leopoldsburg, Kastanjedreef 1, Leopoldsburg

expo MeylandtArt

Vogels spotten deed je misschien al? Naar kunst kijken kan gelukkig binnenkort ook weer: MeylandtArt!
Dé jaarlijkse tentoonstelling waarbij onze leerlingen (+18) van alle ateliers van het derde t.e.m. het zevende jaar hun werk presenteren.
Reserveer je tijdsblok op www.muze.be of via 011808098
Waar? ZLDR Luchtfabriek, Marktplein 5, Heusden-Zolder
Wanneer? Zaterdag en Zondag: 27/28 februari, 6/7 maart, 13/14 maart
In twee tijdsblokken: 9u-12u en 13u-17u

kunstkuurproject

Een bijzondere dag in Beringen-Mijn! Onze Kunstkuur partnerscholen De Horizon en Het Mozaïek starten vandaag als één basisschool: ‘Straf! School met lef’. En nemen hun intrek op be-MINE, de mijnsite van Beringen. De leerlingen van het vijfde en zesde leerjaar kleiden in onze Kunstkuurlessen mijnwerkerslampen en deelden deze uit aan buurtbewoners. De lampen achter de ramen verlichtten de verhuisroutes van de twee oude scholen.
Het Kunstkuurproject is een samenwerking tussen de basisscholen en onze academie waarbij we via kunst drie jaar lang werken aan verbinding met en tussen de twee scholen, de leerkrachten, de leerlingen, maar ook met de buurtbewoners, de site en het aanwezige erfgoed van de steenkoolmijn.

Zorghuis Limburg

Warmte geven en het warm krijgen, een superpower van kunst! Al jaren heeft de Academie een samenwerking met Zorghuis Limburg, het huis waar mensen met kanker een tweede thuis vinden. Vandaag mochten we er weer nieuwe kunstwerken aanbrengen, en daarmee hopelijk ook wat rust, blijdschap en hoop binnenbrengen voor de bewoners.

Trots op het warme hart van onze leerlingen om hun werken uit te lenen aan dit initiatief! Blij met onze medewerkers om dit ook in deze uitdagende tijd te organiseren!
Noot: tussen kerst en nieuw is het huis kort gesloten. Er waren geen patiënten aanwezig tijdens de opbouw en deze gebeurde vanzelfsprekend volgens de Corona maatregelen.

wereldlichtjesdag

Wereldlichtjesdag op zondag 13 december. Over de hele wereld steken mensen kaarsjes aan om hun overleden kinderen te herdenken. Dit jaar tonen wij steun en medeleven online. Zondag om 19u op onze Facebook pagina. Een samenwerking tussen onze academie en academie voor muziek, woord en dans van Beringen.

infodag volwassenen

30 augustus 14u-17u00
Kasteel Meylandt & Het Heem
Tekenkunst, Schilderkunst, Beeldhouwkunst, Grafiekkunst, Fotokunst, Projectatelier, Levend model
adres: Kasteel Meylandt, Meylandtlaan 20, 3550 Heusden-Zolder
adres: Het Heem, Schomstraat 8-10, 3550 Heusden-Zolder

6 september 14u-17u00
Houthalen Oost
Schilderkunst en Tekenkunst
adres: OC Het Park, Vlierboomstraat, 3530 Houthalen-Helchteren
Tessenderlo
Tekenkunst
adres: Middenschool Gemeenschapsonderwijs, Gerhaegenstraat 56, 3980 Tessenderlo

tekenacademie

Ben je tussen 6 en 18 jaar?

Zin om te tekenen, kleien, schilderen, papier-maché,… je creatief uit te leven?
Kom naar de tekenacademie, er is les bij jou in de buurt!

De lessen hervatten op 1 september.
Je kan je inschrijven tot 30 september.

we zijn weer open!

Vanaf 17 juni in:
Meylandt, Het Heem, De Brug, Boekt, Zolder centrum, Berkenbos, Bolderberg,
Boekt, Eversel, Viversel, Tessenderlo en Leopoldsburg

Vanaf 22 juni in:
Beringen centrum, Beringen mijn,
Koersel en Stal

mini-tentoonstelling tessenderlo

Normaal gingen de deuren in de lesplaats in Tessenderlo wagenwijd open voor een expo maar corona besliste er anders over. Wees niet getreurd, de leerlingen van de 3de graad (12 tot 18 jaar) keken vanuit hun kot. Stuurden het op, en juf Katrijn zag dat het goed was.
#academieheusdenzolderblijftbezig #ahzblijftbezig
Bekijk hier onze online-expo

blauw

Bezongen in liedjes, vereeuwigd in kunstwerken. De diepste en duurste aller kleuren fascineert kunstenaars al sinds de allervroegste beschavingen. Van een zwaar gemoed tot een hemelsblauwe lucht weerspiegelt het onze gevoelstoestand.
Hier is een selectie met werken van onze volwassen studenten uit de vierde graad en de specialisatie.
Het is een dwarsdoorsnede van resultaten uit de ateliers grafiek, tekenkunst, schilderen, beeldhouwen, fotografie en projectatelier.
Hopelijk beleef jij even veel plezier aan het bekijken van de werken als wij aan het samenstellen.

Bekijk hier de online-expo

BOX

Vier muren, een ‘box’.
Geheel toevallig gaven enkele leerkrachten Projectatelier nog voor de lock-down hun studenten opdracht onderzoek te doen naar de relatie tussen kunst en ruimte. Een expo: BOX It’s a Matter of Space.
Benieuwd? Bekijk de video via de link!
#academieheusdenzolderblijftbezig #ahzblijftbezig

Bekijk hier onze online-expo

Academie Heusden-Zolder blijft bezig!

Juf Magali in de krant! En niet alleen zij, maar al onze leerkrachten geven les vanuit hun eigen ‘kot’. Zowel onze kinderen als de jongeren en volwassenen krijgen nu les vanop afstand. Ook zin om mee te doen? Kijk op de Instagram ‘academieheusdenzolder’ voor opdrachten die je thuis kan maken, maar ook voorstudies, resultaten en selfies van blije leerlingen die bezig blijven. #academieheusdenzolderblijftbezig #ahzblijftbezig
Ga naar onze instagram